افزایش سرعت سایت

طبق تحقیقاتی که شرکت Akamai در این زمینه انجام داده است، 47 درصد بازدیدکنندگان سایت انتظار دارند سایت شما در 2 ثانیه یا کمتر بارگذاری شود. اگر مدت زمان بارگذاری سایت بیش از 3 ثانیه شود، 40 درصد از کاربران، سایت شما را ترک می‌کنند. خیلی بی‌رحمانه است نه؟!
علاوه بر این، هر ثانیه که سایت شما دیرتر بارگذاری شود، 7 درصد کاربران صفحه سایت شما را می‌بندند. اعدادی که ذکر کردیم اعداد قابل توجهی هستند؛ فرض کنید 2000 نفر می‌خواهند وارد سایت شما شوند اما زمان بارگذاری آن بیش از 3 ثانیه طول می‌کشد؛ همین باعث می‌شود حدود 1000 نفر سایت شما را ببندند و علاقه‌ای به دیدن سایت شما نداشته باشند!

تشخیص سرعت سایت

ابزارهای آنلاین رایگانی مانند Pingdom، WebPageTest، GTmetrix و Google PageSpeed Insights وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد تا علت کند بودن سرعت بارگذاری وبسایت خود را تشخیص دهید به افزایش سرعت وبسایت کمک کنید.

از قالب مناسبی استفاده کنید

البته طرحی که برای سایت خود استفاده می‌کنید مسئله مهمی است. حتی اگر از یک صفحه ساز برای سایت استفاده می‌کنید، انتخاب قالب مناسب هم نقش مهمی در سرعت سایت دارد تا حدی که تغییر قالب تا 50% روی سرعت سایت تاثیر می‌گذارد. یک قالب سرعت محور باید شرایط زیر را داشته باشد:

سایز کوچک و درخواست‌های کمی داشته باشد.
ماژولار باشد تا فقط ویژگی‌هایی را که نیاز دارید انتخاب کنید.

قالب‌ های زیر انتخاب خوبی برای افزایش سرعت وردپرس هستند مخصوصا اگر از صفحه سازی مانند المنتور استفاده می‌کنید:

Hello Theme که البته فقط برای نسخه حرفه‌ای المنتور است.
GeneratePress که یک طرح زمینه محبوب طراحی شده توسط Tom Usborne است.
Astra قابل سفارشی‌سازی و یکپارچه‌سازی با ووکامرس است.
OceanWP قابل سفارشی‌سازی با اکستنشن های فراوان است

حجم عکس‌ها را کاهش دهید

آپلود عکس‌ها و ویدیوها با حجم‌های بالا، می‌تواند باعث کندی بیش از حد سایت شما شود. اما یک راه‌حل آن است که با فشرده‌سازی و کاهش حجم آن‌ها بدون افت کیفیت، باعث افزایش سرعت وردپرس خواهیم شد.

نتیجه گیری

در مقاله بالا به افزایش سرعت سایت پرداختیم زیرا مهم‌ترین قدمی است که باید در همان ابتدای مسیر برداشته شود. اگر نتوانید اینجای کار تصمیم درستی بگیرید مطمئنا بقیه مسیر هم اشتباه می‌روید.
لطفا در انتخاب هاست استاندارد و سرویس‌دهنده خود عجله نکنید. جستجو کنید، از افراد آشنا و کسب و کارها بپرسید؛ حتما به نتیجه خوبی می‌رسید. حتی برخی از سرویس‌ها امکان تست یک روزه را به شما می‌دهند، حتما دریافت کنید و تست کنید. در صورت رضایت آن را خریداری کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم رتبه وبسایتی که قرار است از آن سرویس و خدمات هاست دریافت کنید را نیز ببینید؛ این امر هم به شما در انتخاب بهترین گزینه، کمک می‌کند.